مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک : طبق استاندارد های جهانی ، چشم یکی از موثر ترین اعضای صورت در زیبایی است اما در مقابل، خیلی زود دچار تغییرات ناشی از افزایش سن یا استرس های روزمره می شود. زمانی که پلک دچار افتادگی شود ، چهره شادابی خود را از دست داده و ناراحت و خسته به نظر می رسد. اما با انجام جراحی زیبایی پلک افتادگی و کلیه عارضه های پلک برطرف شده و تاثیر شگرفی در زیبایی صورت خواهد داشت.

پس از انجام جراحی پلک رعایت یک سری نکات مراقبتی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. بنابراین در ادامه به بررسی برخی از آن ها می پردازیم.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک عبارتنداز :

  • پس از جراحی زیبایی پلک در اولین قدم باید نسبت به کنترل تورم و التهاب صورت خود اقدام کنید. بدین منظور توصیه می شود حداقل تا دو روز از کمپرس یخ استفاده نمایید.
  • توجه داشته باشید که پس از جراحی به روی پلک ها پانسمانی قرار داده نمی شود اما شما باید از پماد موضعی استفاده کنید و آن را به روی محل برش بزنید. لازم به ذکر است ممکن است پس از استفاده از این پماد دچار تاری دید شوید که این مسئله طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد، چرا که پس از چند روز برطرف خواهد شد.
  • حداقل تا دو روز به خوبی استراحت کنید و از انجام کار های روزمره خصوصا بلند کردن اجسام سنگین یا انجام اقداماتی که موجب افزایش ضربان قلب شما می شوند خودداری نمایید.
  • با استفاده از چند بالش سر خود را بالاتر از حد معمول قرار دهید. این کار به کاهش کبودی و تورم پلک ها کمک می کند.
  • معمولا جراح استفاده از قطره اشک مصنوعی را پیشنهاد می کند. اما به هنگام استفاده از قطره توجه داشته باشید که نوک قطره با داخل چشم برخورد نکند.
    به صورت مرتب از دارو هایی که پزشک برای شما تجویز نموده استفاده کنید.

پاسخ

چهار × 4 =

Call Now Buttonتماس با دکتر
Visit Us On Instagram