مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

رعایت چه نکاتی بعد از تزریق بوتاکس ضروری است ؟

در واقع بوتاکس نوعی سم تولید شده از باکتری ای به نام بوتولینوم است که با دوز بسیار پایین برای کارهای جوانسازی مورد استفاده قرار می گیرد. زمانی که تزریق بوتاکس به ناحیه مورد نظر انجام می شود ، با فلج کردن عضلات آن قسمت به از بین بردن چین و چروک و جلوگیری از بروز خطوط جدید کمک می کند.

اما پس از به اتمام رسیدن درمان رعایت یک سری نکات مراقبتی به کاهش طول مدت دوران نقاهت و همچنین مطلوب تر شدن نتیجه کمک می کنند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

از جمله مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس عبارتند از :

  • حداقل تا یک روز از دست زدن به نواحی ای که مورد درمان قرار گرفته اند خودداری کنید. ماساژ دادن و حتی دست زدن به قسمت هایی که مورد تزریق قرار گرفته اند ممکن است منجر به جا به جایی مواد تزریق شده شود.
  • پس از تزریق بوتاکس تا مدتی از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل خودداری نمایید.
  • تا دو هفته از استعمال دخانیات پرهیز کنید.
  • از مصرف داروهایی همچون آسپرین و ژلوفن خودداری نمایید.
  • از انجام فعالیت های سنگین ورزشی و حتی روزمره که منجر به افزایش ضربان قلب شما می شود ، پرهیز کنید.
  • افرادی که در ناحیه تحت درمان خود متوجه کبودی شدید شدند ، می توانند از ویتامین K استفاده کنند.
  • تا مدتی از انجام اقدامات لایه برداری پوست همچون میکرودرم خودداری نمایید.
  • پس از تزریق بوتاکس حمام رفتن مشکلی ندارد اما باید توجه داشته باشید که دمای آب بیش از حد داغ نباشد ؛ چرا که ممکن است منجر به تغییر حالت ماده تزریق شده شود و نتیجه نهایی را تحت تاثیر قرار دهد.
  • توجه داشته باشید که نتیجه حاصل از تزریق بوتاکس بلافاصله پس از به اتمام رسیدن تزریق چندان قابل مشاهده نیست و حدود 5 الی 12 روز زمان می برد تا نتیجه نهایی نمایان شود.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

نحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

آنچه باید در مورد دراز کشیدن بعد از تزریق بوتاکس بدانید :

به مدت 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس ، از دراز کشیدن خودداری کنید ؛ این از فشار آمدن به ناحیه درمان ، جلوگیری کرده و امکان انتشار صحیح بوتاکس به ماهیچه های شما را فراهم می آورد.

در چند ساعت اول بعد از تزریق بوتاکس ، در حالت ایستاده باشید و از انجام هر گونه فعالیتی که باعث پایین آورده شدن سر می شود ، خودداری کنید.

اگر بعد از تزریق بوتاکس ، قصد سفر کردن را دارید ، خبر خوب اینکه می توانید بدون هیچ نگرانی سفر کنید ؛ تغییرات در فشار جو ، هیچ تاثیر منفی بر روی بوتاکس ندارد ؛ تنها به خاطر داشته باشید که تا 4 ساعت بعد از آن ، از دراز کشیدن بر روی صندلی خود خودداری کنید.

توصیه های مربوط به خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

اگر نمی دانید که چه مدت بعد از تزریق بوتاکس ، می توانید بخوابید ، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم ؛ توصیه های مربوط به خوابیدن در دستورالعمل های بعد از تزریق بوتاکس ، بخش مهمی از آن ، محسوب می شود.

از خوابیدن بر روی نواحی که بوتاکس در آن ها تزریق شده است ، خودداری کنید ؛ کنترل چگونگی خوابیدن ، چالش برانگیز است ، بخصوص اگر شما به خوابیدن به شیوه خاصی عادت کرده اید ؛ اگر تزریق بوتاکس در صورت انجام شده باشد ، باید به پشت بخوابید.

بوتاکس برای استقرار یافتن در ماهیچه ها ، به زمان نیاز دارد و دراز کشیدن به روی صورت ، مانع تحقق این هدف می شود.

پاسخ

نوزده − هفده =

Call Now Buttonتماس با دکتر
Visit Us On Instagram