جراحی بینی کج

جراحی بینی کج

جراحی بینی کج از عمل های زیبایی محسوب می شود که با هدف اصلاح کجی و عدم تقارن بینی صورت می گیرد. با قرار گیری بینی در مرکز صورت ، تاثیر آن در زیبایی و تناسبات چهره دو چندان است و به همین دلیل زمانی که بینی از حالت تقارن خارج شود زیبایی صورت کاهش پیدا کرده و سایر اجزای آن را تحت تاثیر قرار می دهد.

به طور کلی بینی ساختاری هرمی شکل دارد و اگر این هرم دچار تغییر حالت و کجی شود ، کل هرم منحرف شده و از نمای رو به رو نیز کج به نظر می رسد.

جراحی بینی کج

به طور کلی بینی های کج به دو دسته تقسیم می شوند :

بینی هایی که شدت کجی بینی شان کم است و تنها ظاهر بینی را تحت تاثیر قرار داده.

بینی هایی که کجی تیغه شان به حدی زیاد است که سبب مسدود شدن یکی از سوراخ های بینی گردیده و فرد را با مشکل تنفسی مواجه کرده است.

گاهی اوقات افراد کجی بینی را با انحراف بینی یکی می دانند، در حالیکه این تفکر اشتباه است و این دو مجزا از یکدیگر هستند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انحراف بینی و تفاوتش با بینی کج به مقاله مرتبط مراجعه فرمایید.

دلایل و درمان کجی بینی

کج شدن بینی گاه می تواند به صورت مادرزادی باشد و گاه به دلیل برخورد ضربه شدید به بینی است.

تنها راه درمان کجی بینی جراحی است. در صورتی که جراحی بینی کج توسط جراح ماهر و با تجربه صورت گیرد ، ماندگاری آن مادام العمر بوده و برگشت پذیر نخواهد بود.

لازم به ذکر است جراحی بینی کج از عمل های زیبایی محسوب شده و بیمه هیچ هزینه ای بابت آن پرداخت نمی کند.

هزینه جراحی بینی کج

افرادی که قصد درمان و جراحی کجی بینی خود را دارند ، باید ابتدا به مطب پزشک مراجعه کنند تا جراح بینی پس از معاینه میزان کجی و ایرادات بینی را بررسی نماید. سپس هزینه نهایی را به شما اعلام می کند.

 

پاسخ

1 × 1 =