جراحی بینی کج

عمل جراحی بینی کج

جراحی بینی کج از عمل های زیبایی محسوب می شود که با هدف اصلاح کجی و عدم تقارن بینی صورت می گیرد. با قرار گیری بینی در مرکز صورت ، تاثیر آن در زیبایی و تناسبات چهره دو چندان است و به همین دلیل زمانی که بینی از حالت تقارن خارج شود زیبایی صورت کاهش پیدا کرده و سایر اجزای آن را تحت تاثیر قرار می دهد. ( جراح بینی بندرعباس )

به طور کلی بینی ساختاری هرمی شکل دارد و اگر این هرم دچار تغییر حالت و کجی شود ، کل هرم منحرف شده و از نمای رو به رو نیز کج به نظر می رسد.

جراحی بینی کج

به طور کلی بینی های کج به دو دسته تقسیم می شوند :

بینی هایی که شدت کجی بینی شان کم است و تنها ظاهر بینی را تحت تاثیر قرار داده.

بینی هایی که کجی تیغه شان به حدی زیاد است که سبب مسدود شدن یکی از سوراخ های بینی گردیده و فرد را با مشکل تنفسی مواجه کرده است.

گاهی اوقات افراد کجی بینی را با انحراف بینی یکی می دانند، در حالیکه این تفکر اشتباه است و این دو مجزا از یکدیگر هستند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انحراف بینی و تفاوتش با بینی کج به مقاله مرتبط مراجعه فرمایید.

دلایل و درمان کجی بینی

کج شدن بینی گاه می تواند به صورت مادرزادی باشد و گاه به دلیل برخورد ضربه شدید به بینی است. تنها راه درمان کجی بینی جراحی است. در صورتی که جراحی بینی کج توسط جراح ماهر و با تجربه صورت گیرد ، ماندگاری آن مادام العمر بوده و برگشت پذیر نخواهد بود.

لازم به ذکر است جراحی بینی کج از عمل های زیبایی محسوب شده و بیمه هیچ هزینه ای بابت آن پرداخت نمی کند.

هزینه جراحی بینی کج

افرادی که قصد درمان و جراحی کجی بینی خود را دارند ، باید ابتدا به مطب پزشک مراجعه کنند تا جراح بینی پس از معاینه میزان کجی و ایرادات بینی را بررسی نماید. سپس هزینه نهایی را به شما اعلام می کند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • پس از جراحی زیبایی بینی ، افراد باید نسبت به کنترل میزان تورم و کبودی صورت و بینی خود اقدام کنند و اقداماتی را انجام دهند. این کار ها شامل موارد زیر می شوند :
 • به مدت 48 الی 72 ساعت پس از جراحی بینی ، از کمپرس یخ استفاده کنید. بدین منظور می توانید چند تکه یخ را داخل کیسه فریزر قرار دهید یا آن را از داروخانه ها تهیه فرمایید. کمپرس یخ را به روی گونه و چشم های خود قرار دهید و از گذاشتن آن ها به روی بینی خودداری نمایید ؛ چرا که اسپلینت روی بینی نباید خیس و مرطوب شود و نباید کوچک ترین فشاری به بینی وارد گردد.
 • حداقل تا یک ماه تنها به صورت طاقباز و رو به بالا بخوابید. این کار تاثیر بسیاری در کاهش تورم و کبودی صورت شما دارد. همچنین توصیه می شود حتما به کمک چند بالش سر خود را بالا تر از پاها و زمین قرار دهید.
 • از انجام کار هایی که منجر به افزایش ضربان قلب شما می شوند خودداری نمایید. زیرا این قبیل کار ها باعث بیشتر شدن تورم و کبودی صورت شما می شوند.
 • بهتر است تا 6 ماه فعالیت های حرفه ای ورزشی خود را کنار بگذارید. در این مدت توصیه می شود از شنا کردن در دریا و استخر نیز خودداری نمایید.
 • از فین کردن و تخلیه با شدت مخاط بینی خود پرهیز کنید. این کار به بینی فشار وارد کرده و احتمال خون ریزی را افزایش می دهد.
 • از قرار گیری در معرض تابش مستقیم آفتاب خودداری نمایید. همچنین رفتن به محیط های بسیار گرم همچون سونا ، جکوزی و حمام بخار ممنوع می باشد.
 • برای مدتی ( حدود دو ماه ) اجازه استفاده از عینک را ندارید اما استفاده از لنز بلامانع است.
 • به صورت مرتب بینی خود را توسط سرم شستشوی مخصوص بشویید. این کار بسیار حائز اهمیت می باشد.
 • در روز های ابتدایی ممکن است از بینی خونابه بسیار خفیفی خارج شود. توجه داشته باشید که برای پاک کردن آن به هیچ عنوان از دستمال کاغذی استفاده نکنید و به جای آن از گاز استریل مصرف نمایید.
 • تا دو هفته پس از جراحی بینی استعمال دخانیات ، مصرف مشروبات حاوی الکل و استفاده از دارو های ضد انعقادی خون ممنوع می باشد.
 • به هنگام عطسه یا سرفه دهان خود را باز کنید تا به بینی فشاری وارد نشود.
 • تعویض چسب خود را فراموش نکنید و بسیار جدی بگیرید. نحوه صحیح چسب زدن به بینی بسیار مهم است.

 

پاسخ

2 × سه =

Call Now Buttonتماس با دکتر
Visit Us On Instagram