جراحی بینی در بندرعباس

عمل جراحی بینی در بندرعباس

جراحی بینی در بندرعباس همچون دیگر شهر های کشورمان ، از طرفداران بسیاری برخوردار است. از آنجایی که بینی در مرکز صورت قرار دارد ، بیشترین تاثیر را در تناسبات و زیبایی چهره خواهد داشت ، به طوریکه اگر کوچک ترین ایرادی داشته باشد ؛ سایر اعضای صورت را نیز تحت تاثیر قرار داده و با برطرف کردن آن زیبایی صورت دو چندان خواهد شد. اولین گام برای عمل بینی موفق در جنوب ایران ، انتخاب بهترین  جراح بینی بندرعباس است.

بینی می تواند تنها از لحاظ ظاهری یا عملکردی دچار مشکل باشد ؛ به همین دلیل جراحی بینی با دو هدف درمانی یا زیبایی صورت می گیرد ؛ جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی ) و جراحی درمانی بینی ( سپتوپلاستی ) را می توان به صورت همزمان انجام داد ؛ همچنین بیمه هزینه جراحی درمانی بینی را متقبل می شود.

جراحی بینی در بندرعباس

جراحی بینی در بندرعباس

جراحی بینی ( رینوپلاستی ) یک پروسه زیبایی است ، که هدف آن تغییر سایز یا شکل بینی ، رسیدن به ظاهری زیباتر و ایجاد هماهنگی و تقارن میان اجزای صورت است. جراحی بینی به منظور بهسازی عملکرد بینی و اصلاح انسدادهای تنفسی نیز انجام می شود.

اهمیت انتخاب جراح بینی

برای انجام جراحی بینی فاکتورهای مختلفی حائز اهمیت هستند که انتخاب جراح بینی ، یکی از مهم ترین آن هاست ؛ هرچه میزان مهارت و تجربه جراح بیشتر باشد ، نتیجه عمل نیز زیباتر خواهد شد ؛ افرادی که قصد انجام جراحی بینی را دارند ، باید به خوبی برای انتخاب جراح خود تحقیق کنند و برای این کار عجله نداشته باشند.

متاسفانه برخی از افرادی که بدون تحقیق اقدام به جراحی بینی نموده اند ؛ با عوارضی مواجه شده و از نتیجه عمل خود راضی نیستند ؛ به همین خاطر تحت عمل ترمیمی بینی قرار می گیرند که پیچیده تر است و هزینه بیشتری در پی خواهد داشت.

انواع بینی

یکی دیگر از فاکتور های مهم در عمل جراحی بینی ، نوع بینی است. این دسته بندی بر اساس میزان ضخامت پوست انجام می شود ؛ در واقع هرچه ضخامت پوست بیشتر باشد ، بینی گوشتی و هرچه ضخامت پوست کمتر باشد ؛ بینی استخوانی است.

بینی های استخوانی را بهترین بینی برای عمل جراحی می دانند و معمولا این افراد از جراحی خود نتیجه مطلوبی کسب می کنند ؛ در مقابل جراحی بینی گوشتی ، نیاز به تبحر و مهارت بیشتری دارد و افرادی که از این نوع بینی برخوردار هستند ، باید از جراحی خود انتظار معقولی داشته باشند.

مزایای انجام رینوپلاستی

 • بهسازی عملکرد تنفس
 • اصلاح ناهنجاری ها و اختلالات مادرزادی بینی
 • بالا بردن اعتماد به نفس
 • ایجاد تقارن میان اجزای صورت

اقدامات پیش از رینوپلاستی

 • جراح زیبایی سوابق پزشکی و آزمایش های انجام شده را بررسی می کند. سپس از فرد مراجعه کننده می خواهد که هدف و خواسته های خود از انجام جراحی بینی ، را بیان کند.
 • فرد می تواند جراحی بینی را با هدف زیبایی و بهبود عملکرد ، به صورت هم زمان انجام دهد.
 • در جلسه مشاوره ، جراح متخصص ، شکل و نوع بینی شما را معاینه می کند. سپس با توجه به نتایج معاینه انجام شده ، تغییرات احتمالی را بیان می کند.
 • شما باید نسبت به نتایج احتمالی رینوپلاستی ، واقع بین باشید و انتظارات غیر منطقی نداشته باشید.

در ادامه پزشک از شما می خواهد به مدت چند هفته مواردی را رعایت کنید :

 1. به مدت 2 هفته داروهای حاوی آسپیرین یا ایبوپروفن را مصرف نکنید؛ زیرا سبب افزایش خونریزی می شوند.
 2. از سیگار کشیدن خودداری کنید؛ زیرا دوره بهبودی را تحت تأثیر قرار می دهد ، و احتمال بروز عفونت را بالا می برد.

تکنیک های رینوپلاستی

رینوپلاستی باز

در این تکنیک ، برش در قسمت زیرین برآمدگی نوک بینی ایجاد می شود و به جراح اجازه می دهد ، که به تمام ساختارهای داخلی بینی دسترسی داشته باشد. برای برطرف سازی اختلالات پیچیده بینی از رینوپلاستی باز استفاده می شود.

رینوپلاستی بسته

در این شیوه برش ها درون بینی ایجاد می شوند. برای استفاده از این تکنیک جراح باید مهارت و تجربه کافی را دارا باشد.

مراحل انجام جراحی بینی

 • با تشخیص پزشک فرد تحت بی حسی موضعی یا بی هوشی عمومی قرار می گیرد.
 • جراح با استفاده از تکنیک مناسب ، بر روی بینی برش ایجاد می کند و جراحی را انجام می دهد.
 • زمان مورد نیاز برای رینوپلاستی ، با توجه به مدل بینی ، تکنیک مورد استفاده ، خواسته و هدف فرد از انجام جراحی و مهارت جراح ، بین 1 تا 4 ساعت متغیر است.

پس از رینوپلاستی

پس از اتمام جراحی ، برای چند ساعت در اتاق ریکاوری تحت نظر قرار خواهید گرفت. درصورت طبیعی بودن تمام علائم حیاتی ، از مرکز درمانی مرخص می شوید.

برای کاهش خونریزی و ورم بینی ، هنگام خواب و استراحت ، سر خود را بر روی بالش و بالاتر از بدن قرار دهید. می توانید از دو بالش استفاده کنید.

به مدت چند روز پس از جراحی، امکان دارد بینی ترشح و خونریزی داشته باشد. طبق دستورالعمل پزشک از پدهای قطره ای مخصوص بینی استفاده کنید. این پدها خون و ترشح را جذب می کنند.

همچنین جراح زیبایی از شما می خواهد که پس از رینوپلاستی ، به مدت چند هفته از انجام موارد زیر امتناع کنید :

 1. دویدن و هرگونه فعالیت فیزیکی سنگین
 2. شنا کردن
 3. فشار دادن بینی
 4. حرکت دادن و تغییر بیش از حد ماهیچه های صورت
 5. استفاده از عینک طبی و آفتابی

هزینه جراحی بینی در بندرعباس

به طور کلی قیمت جراحی بینی در افراد متفاوت است. به همین دلیل برای محاسبه هزینه جراحی بینی در بندرعباس به مطب جراح بینی مورد نظر خود مراجعه کنید ؛ در جلسه مشاوره جراح بینی شما را معاینه کرده و پس از بررسی میزان مشکلات آن هزینه نهایی را اعلام خواهد کرد.

خانم دکتر فائقه بنار ، جراح بینی بندرعباس و متخصص گوش و حلق و بینی ، در این زمینه از تبحر بالایی برخوردار هستند و نتایجی زیبا برای بیماران خود به ارمغان می آورند.

پاسخ

18 − شانزده =

تماس با دکتر
Visit Us On Instagram